یخبندانهای پاییزی – کدام گیاهان آسیب پذیر هستند و چگونه می توان از آنها محافظت کرد

به عنوان یک قاعده ، اولین یخبندانهای گسترده در انگلیس حدود ساعت سپتامبر رخ می دهد. در زمین های بالاتر تمایل به دیدن یخبندان زودتر از زمین های کم ارتفاع وجود دارد. یخ زدگی زمین فقط به لطیف ترین گیاهان آسیب می رساند ، اما این هشداری است که باید هوشیار باشید و برای محافظت از گیاهان دیگر اقدام کنید.

کدام گیاهان آسیب پذیر هستند؟

در اصلی این گیاهان غیر بومی هستند که نیاز به محافظت در برابر سرما دارند. گیاهان علفی گلدار كه بیشتر در معرض خطر یخ زدگی پاییز قرار دارند عبارتند از: فوكسیا ، پنستمون ، كیهان شکلاتی ، استئوسپرموم و پالارگونیوم. همچنین اطمینان حاصل کنید که برخی از میوه ها و سبزیجات قبل از اولین سرما برداشته می شوند ، یعنی ریحان ، سیب زمینی ، گوجه فرنگی ، کدو سبز ، لوبیای فرانسوی و دونده. درختچه ها ، درختان و کوهنوردانی که به محافظت در برابر یخ زدگی یا باد سرد احتیاج دارند شامل سرخس درختان ، ابوتیلون ، درختان لیمو ، نخل ها ، لیموترش و پلومباگو است.

با داشتن این گیاهان در معرض یخبندان ، باید از آنها محافظت کنید یا آنها را به داخل منتقل کنید.

محافظت از گیاهان

روی گیاهان کوچکتر یا اطراف پایه گیاهان بزرگتر به یک پوشش یا بسته محافظ نیاز است. می توانید از پشم گوسفند باغبانی ، کمپوست ، قالب برگ ، کاه ، یونجه یا سکنجبین استفاده کنید. کلوش محافظت موثری در برابر وزش بادهای سرد ایجاد می کند اما تنها از گیاهان در برابر یخ زدگی محافظت می کند. محافظت از گیاهان بزرگتر دشوارتر است. اگر درخت یا درختچه شما در گلدان رشد می کند می تواند برای محافظت به داخل گلخانه منتقل شود. در غیر این صورت ، پایه را با نی بسته بندی کنید و آنها را در گونی یا پشم بپیچید.

در حال جابجایی گیاهان

گیاهانی که در گلدان های بیرونی کاشته می شوند ، راحت ترین گیاهان هستند. بسته به گیاه ، آنها را می توان به گلخانه ای سرد ، گلخانه ای گرم یا در داخل خانه منتقل کرد. گیاه در طول زمستان به آبیاری کمی احتیاج دارد. اینکه از گلخانه سرد یا گرم استفاده کنید واقعاً به محل زندگی شما بستگی دارد. اگر در یک منطقه به خصوص سرد زندگی می کنید ، ممکن است لازم باشد گیاهانی که به طور معمول در یک گلخانه سرد زنده می مانند ، در یک گلخانه گرم زمستان گذرانی کنند. همچنین ، اگر در جایی سرد زندگی می گل زامفولیا کنید ، ممکن است لازم باشد گیاهانی که به طور معمول در خارج از مناطق گرمتر کشور زنده می مانند ، به گلخانه سرد آورده شوند.

یک گلخانه سرد باعث جلوگیری از سرما می شود اما سرما را حفظ نمی کند. بنابراین یک گلخانه سرد برای گیاهانی که به عنوان نیمه مقاوم توصیف می شوند مناسب است. محافظت در برابر یخ زدگی شدید را می توان با گرم شدن اضافی یا روشن نگه داشتن لامپ تأمین کرد. برای محافظت بیشتر برخی از افراد حتی گلخانه را با روکش حباب پوشانده اند. گیاهانی که می توانند در یک گلخانه سرد زمستانی شوند ، عبارتند از: گیاهان فوشیا ، اسطوخودوس های نرم ، پلارگونیوم و خرزهره.

یک گلخانه گرم باید در حدود 5 درجه سانتیگراد نگهداری شود. گیاهانی که برای زمستان گذرانی در یک گلخانه گرم نیاز دارید شامل ابوتیلون ، سولانوم و داتورا است.

گیاهان موجود در باغ شما را می توان به لباسهای تابستانی مورد علاقه خود تشبیه کرد – آنها را در ماههای زمستان با خیال راحت کنار بگذارید و در بهار بتوانید دوباره آنها را بیرون بیاورید و آنها به شما ماهها رنگ و شادی خواهند داد.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *